• (+420) 728 948 479
  • Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
V Extérii proběhlo školení franšízantů a team leaderů!

V Extérii proběhlo školení franšízantů a team leaderů!

V Extérii dbáme na to, aby se mohli naši zaměstnanci stále někam posouvat. Tento týden u nás proběhlo školení, které bylo určené pro team leadery. Účastnili se ho tedy vedoucí jednotlivých oddělení, obchodní manažeři, ale i naši franšízanti a samotné vedení.

Co bylo obsahem školení?

Obsah byl přizpůsoben na míru Extérie a dokonce i tomu, co chtěli samotní účastníci vědět. Hned na začátku se školitel Petr zeptal, co vlastně od společně stráveného času každý z nich očekává a co by chtěl zjistit. Většina se zmínila, že by je zajímala oblast motivace a jak s ní pracovat. Prostor ale dostala i další témata, například delegování úkolů, správné vedení týmu a podobně.

Pro zkušené i nezkušené

Školení bylo určené jak pro zkušené manažery, tak pro teprve začínající vedoucí určitého oddělení. Rozhodně se nejednalo o zdlouhavé teoretické sezení, kde by účastníci jen nečinně přihlíželi. Naopak byli všichni vtahováni do konverzace a řešili se jednotlivé konkrétní problémy, které na svém pracovišti vnímají.

Motivace

Nejprobíranějším tématem byla oblast motivace. Jak může team leader své pracovníky motivovat, aby sami chtěli, aby měli stejná očekávání a viděli v práci smysl? Důležité je podle Petra, aby byli lidé motivováni nejen vnějšími faktory, jako jsou finanční odměny, stabilita nebo jiné benefity, ale i vnitřními, jako jsou osobní růst, smysl a to, že je práce baví. Vedení nemá zaměstnanci pouze říkat a ukazovat jak se co dělá, ale proč by to měl on sám chtít.

Školení svou dynamikou a radami, které byly opravdu praktické, nabudilo všechny team leadery, manažery i franšízanty pro další práci a komunikaci se svým týmem. Určitě se tedy nejednalo o poslední podobné školení na půdě Extérie.

 


Česká asociace franchisingu

ČESKÁ ASOCIACE FRANCHISINGU (ČAF) je nezisková profesní organizace sdružující na národní úrovni poskytovatele franchisingu – franchisory a odborníky z oblasti práva a poradenství zaměřující se na problematiku franchisingu. ČAF vznikla v roce 1993 a jejími členy jsou jak velké a známé mezinárodní značky, tak i menší tuzemské franchisové systémy.

Kontakt

Česká asociace franchisingu, z.s.
Těšnov 5, 110 00 Praha 1

 (+420) 728 948 479
 caf@czech-franchise.cz

IČ: 49625811

Copyright © 2024 Česká asociace franchisingu