• (+420) 728 948 479
  • Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Prezentace franchisových systémů USA ze dne 22.9.2022

Dne 22. 9. 2022 proběhla v Praze Bubenči v nádherných prostorách rezidence amerického velvyslance prezentace amerických franchisových systémů.

Prezentaci amerických franchisových systémů připravila pro zájemce o americké značky, jak již působící na českém trhu, tak i o ty, které se na český trh teprve chystají, Česká asociace franchisingu ve spolupráci s obchodním oddělením Velvyslanectví USA.

Na setkání přišlo více než 70 účastníků z řad zájemců o franchisové systémy a novinářů. Zájem o akci byl veliký, počet míst bohužel omezený a s těžkým srdcem jsme museli ty, kteří se přihlásili po termínu, odmítat.

Uvítání se ujal pan Doug Jacobson, obchodní rada velvyslanectví USA, který přítomné přivítal na půdě rezidence Velvyslanectví USA, poděkoval za hojnou účast při této akci. Pan obchodní rada  Doug Jacobson uvedl, že koncepty z USA jsou úspěšné na českém trhu a právě proto se chtějí další americké koncepty na český trh etablovat.   Popřál hodně úspěchů nejen přednášejícím, ale i těm, kteří o franchisové koncepty projevili zájem.

Moderace akce se zhostil pan Šimon Mastný, člen správní rady ČAF a Managing Partner TAB Board, který představil Českou asociaci franchisingu a její klíčové aktivity. Pan Mastný představil také úspěšné franchisové koncepty z USA – členy ČAF.

McDonald’s - poskytovatel vysoce kvalitního rychlého občerstvení v příjemném prostředí. Celý systém je založen na přísném sledování kvality dodávaných surovin a pracovních postupů při výrobě produktů. Dalším atributem systému je rychlý, příjemný servis, který garantuje zákazníkovi vysokou rychlost obsluhy. Důležitým znakem konceptu je příjemné, čisté a bezbariérové prostředí našich restaurací, které umožňuje oslovit širokou škálu zákazníků.

RE/MAX - jedna z celosvětově nejsilnějších značek realitního trhu a franchisových systémů v nemovitostech. Tento celosvětový franchisový systém v nemovitostech funguje od svého založení v coloradském Denveru v roce 1973 nyní již v 95 zemích. V České republice má prvenství v povědomí o značce. V letošním roce v rámci soutěže Franchisa roku obdržel cenu veřejnosti.

The Alternative Board ® (TAB Board) - největší světový poskytovatel franšízového systému v oblasti externích poradních boardů a koučinku pro podnikatele. TAB pomáhá svým členům - pokrokově smýšlejícím majitelům firem, generálním ředitelům rozvíjet jejich obchodní činnost, zvyšovat ziskovost a zlepšovat kvalitu života. Pravidelně se umisťuje na předních místech soutěže Franchisa roku.

CONTOURS fitness pro ženy - to je fitness trochu jinak, systém cvičení s vlastní trenérkou určený výhradně pro ženy. Pro ženy bez ohledu na věk a váhu. Zacvičit vedle sebe si tak může studentka, maminka na mateřské, podnikatelka, zaměstnaná žena, nebo babička. Cvičení může trvat jen 30 minut včetně zahřátí a strečinku, ale je možné cvičit i delší dobu, podle kondičky. Vstup není omezen délkou návštěvy, je možné přijít kdykoli bez plánování a objednávání.

Obchodní specialistka Veronika Nováková, zodpovědná v rámci obchodního oddělení Velvyslanectví USA za sektor franchisingu, představila pět amerických firem, které v České republice hledají master franchisanty.

9Round Fitness, fitness program s tématikou kickboxu, který se skládá z patentovaného systému devíti náročných cvičebních stanovišť vyvinutých profesionálním kickboxerem. 

Brinker provozuje restaurace Chili's® Grill & Bar, Maggiano's Little Italy® a dvě virtuální značky: It's Just Wings® a Maggiano's Italian Classic. Chili´s je řetězec restaurací pro rodiny s dětmi, který podává klasické tex-mex a americké jídlo v jihozápadním stylu. 

Mobile Outfitters se specializuje se na příslušenství k telefonům, především ochranné folie. 

RAVE Restaurant Group provozuje Pie Five a Pizza Inn. Pie Five nabízí individuální ručně vyráběné pizzy z čerstvých surovin připravené na objednávku za méně než pět minut. 

Self Esteem Brands je skupina značek, které se zaměřují na fitness a péči o vzhled. Mezinárodně nejrozšířenější značkou je Anytime Fitness, fitness kluby otevřené 24/7. 

Šest amerických firem představili přímo zástupci amerických značek, kteří na akci přijeli ze zahraničí, aby našli na českém trhu master franšízanty pro své koncepty. 

Joseph Manuszak, viceprezident firmy, představil BELFOR Franchise Group - skupinu značek, které se specializují širokou škálu úklidových služeb od čištění koberců nebo nápravu škod po úniku vody až po úklid kanceláří či restauračních provozů. K mezinárodně nejznámější značkám patří Chemdry, Hoodz a the Patch Boys

Marcel R. Portmann zodpovědný za globální rozvoj značky Duck Donuts představil koncept provozoven s červými donaty, které si zákazníci doplní příchutěmi dle svých preferencí. 

Matthew Flower, ředitel pro rozvoj EMEA firmy TGI Fridays představil řetězec restaurací zaměřující se především na americkou kuchyni – žebírka, burgery, koktejly, margarity. 

Andrew Titus, výkonný ředitel pro rozvoj United Franchise Group přiblížil publiku koncepty Signarama a Fully Promoted, které se specializují na personalizované obchodní služby a propagační materiály včetně značení, vyšívání a zprostředkování obchodu. 

Sean Woods, ředitel pro rozvoj – střední Evropa, mluvil o příležitostech, které nabízí spolupráce s Wyndham Hotels and Resorts, jedním z největších poskytovatelů hotelových franšíz na světě. Portfolio firmy má více než 20 hotelových značek, včetně Baymont, Days Inn, Howard Johnson, La Quinta, Ramada, Super 8, Travelodge a Wyndham. 

Naji Younes, viceprezident pro mezinárodní rozvoj firmy Ziebart představil koncept, který poskytuje služby prodlužující životnost automobilů – ochranu proti korozi, keramické ochranné nátěry, opravu laků, podkladové nátěry, tónování skel, čištění interiérů, atd. 

Po prezentaci byl ještě čas na bohaté občerstvení, které bylo zajištěno ze strany poskytovatele prostor.

Setkání pokračovalo diskusí účastníků ve vnitřních prostorách a na terase rezidence. Témat k osobnímu projednání bylo opravdu hodně a nikomu se z krásných prostor rezidenční vily nechtělo.

Česká asociace franchisingu děkuje touto cestou Velvyslanectví USA za poskytnutí nádherných reprezentačních prostor, obchodnímu oddělení Velvyslanectví USA za pomoc při organizaci, všem přednášejícím za přípravu zajímavých prezentací svých konceptů.

Máte-li zájem o prezentace či další fotografie z akce, neváhejte nás kontaktovat.


Česká asociace franchisingu

ČESKÁ ASOCIACE FRANCHISINGU (ČAF) je nezisková profesní organizace sdružující na národní úrovni poskytovatele franchisingu – franchisory a odborníky z oblasti práva a poradenství zaměřující se na problematiku franchisingu. ČAF vznikla v roce 1993 a jejími členy jsou jak velké a známé mezinárodní značky, tak i menší tuzemské franchisové systémy.

Kontakt

Česká asociace franchisingu, z.s.
Těšnov 5, 110 00 Praha 1

 (+420) 728 948 479
 caf@czech-franchise.cz

IČ: 49625811

Copyright © 2024 Česká asociace franchisingu