Alternativní popis obrázku

Pivo nebo jiný nápoj až na stůl Vám přiveze některá z jednadvaceti mašinek v nově otevřené provozovně zážitkové restaurace Výtopna v pražském obchodním centru PALLADIUM po 1200 metrech natažených kolejnic s dvěma padacími mosty.


Otevřením doposud největší provozovny řetězec reaguje na stále rostoucí oblibu mezi zákazníky v Brně i Praze, kde fungují další dvě restaurace již několik let. Hosté si hravý a originální koncept velmi rychle zamilovali a mašinky doposud obsloužily bezmála tři miliony zákazníků, kteří vypili více než jeden a půl milionu piv.

Nová Výtopna v centru Prahy v nákupním centru PALLADIUM je nejnovější a zároveň největší provozovnou řetězce. Interiér je koncipován ve stylu nádražního perónu, kde na cestující čeká legendární švýcarský vlak Bernina. Restaurace má kapacitu 400 míst, otevřeno je každý den od deseti ráno do půlnoci. Ve srovnání s novou pražskou pobočkou například Výtopna na Václavském náměstí v Praze disponuje 900 metry kolejí s pěti padacími mosty a dopravu nápojů zajišťuje čtrnáct mašinek. Brněnská pobočka má 400 metrů kolejí, tři padací mosty a servis obstarává šest mašinek.

Otevření nové Výtopny je logickým krokem v dalším rozvoji našeho unikátního konceptu. Ten zaujal nejen lidi u nás, ale i v zahraničí, když o něm přinesla zprávu agentura Reuters. Hodnotili jsme výsledky uplynulých let a je zřejmé, že naši 0zákazníci mají hravou duši, mají rádi dobrodružství a náš netradiční nápad servírování nápojů si zamilovali. I proto jsme se stali v roce 2014 v anketě Mattoni Restaurace roku nejoblíbenějším podnikem v tuzemsku. V obchodním centru uprostřed Prahy chceme oslovit další skupinu lidí, která se chce dobře najíst a napít v netradičním prostředí s originální formou obsluhy. Jsem přesvědčený o tom, že budeme úspěšní, protože cítíme velký potenciál,“ vysvětluje Petr Fridrich, majitel a autor konceptu restaurací Výtopna.

Všechny restaurace Výtopna nabízí také možnost uspořádat pracovní večírek či rodinnou nebo dětskou oslavu. Jídelní lístek je koncipován formou mezinárodní kuchyně. Celý koncept zážitkových restaurací funguje na bázi franschisingu již šest let.