Ok Point

Praha 14. prosince 2018 - V prosinci jsou to tři roky od zprovoznění prvního OK POINTu, pobočky, kde se na jednom místě řeší finanční, bankovní a realitní služby. Za tu dobu jich bylo postaveno 43 napříč Českou republikou. Tou poslední byl v prosinci dostavěný OK POINT v Ústí nad Labem, po novém roce budou následovat OK POINTy v Praze 4 a v Prostějově.

 


„Strategické rozhodnutí o vlastní pobočkové síti se ukázalo jako krok správným směrem, ke konci roku 2018 očekáváme, že podíl OK POINTů na celkovém obratu Broker Consulting bude 20 procent,“  uvádí Radim Štantejský, projektový manažer franšízového konceptu OK POINT, a pokračuje: „OK POINTy jsou pro nás revoluční v tom, že také přinesly jiný styl efektivního rozložení práce. Díky nim jsme posílili počty zaměstnaneckých poměrů nejenom na samotných pobočkách, ale i u našich finančních konzultantů. S OK POINTy vstoupilo do našeho odvětví větší oddělení profesionálního finančního poradenství a nezbytné administrativy. A to je trend, kterým se při dnešních stále se zpřísňující legislativě bude ubírat budoucnost finančního poradenství.“

Nejčastěji se řeší bydlení

Jedním z nejčastějších požadavků, s nímž klient na OK POINT přijde, je vyřešení vlastního bydlení. Právě na OK POINTech se sjednává 17 procent objemu všech hypotečních úvěrů Broker Consulting ČR.

„Když k nám na OK POINT dorazí klient, tak mu nabídneme pomoc s hledáním nemovitosti i s právními službami spojenými s koupí, pomůžeme mu s financováním koupě a připravíme nabídky z více bank a spořitelen, takže nemusí obíhat jednotlivé pobočky. Dále zařídíme pojištění nemovitosti a domácnosti a ostatní zajištění. Jednoduše poskytneme kompletní servis na jednom místě,“ popisuje Radek Husák, franšízant OK POINTu v Brně.

Právě velkou výhodu OK POINTů oproti klasickým pobočkám bank je to, že návštěvník na OK POINTu najde na jednom místě finanční, bankovní a realitní služby. Navíc se zárukou toho, že nebude preferována jedna značka na úkor jiné, jako to bývá na standartní bankovní pobočce.

„Když jsme s OK POINTy začínali, inspirovali jsme se západní Evropou, kde má trend franšízových konceptů tohoto typu bohatou tradici a velmi úspěšně funguje. To a také prestižní lokality, ve kterých máme naše OK POINTy, jsou nespornou přidanou hodnotou. V budování nových poboček patříme ve všech třech oborech, kterými se OK POINTy zabývají, k nejúspěšnějším na tuzemském trhu. V expanzi budeme pokračovat i v roce 2019,“ zdůrazňuje Štantejský.

Strategickým partnerem Broker Consulting na OK POINTech je mBank. Ta má jako primárně digitální banka po republice 24 vlastních obchodních míst, s OK POINTy se ale její fyzické zastoupení téměř ztrojnásobilo.

„OK POINTy jsou významným prvkem naší strategické spolupráce, protože jsou důležitou platformou pro propojování digitální online zkušenosti mBank s odborností seniorních konzultantů Broker Consulting. Díky tomu je naše vzájemná spolupráce zajímavá a může mít potenciál pro efektivní rozvoj zejména v místech, kde mBank nemá fyzické zastoupení,“ doplňuje Bronislav Dvořáček, ředitel pro spolupráci s externími partnery mBank.

OK POINTy v datech:

První historicky otevřený OK POINT - v Praze v Klimentské ulici 46, franšízantka Jitka Přibylová

Největší OK POINT - v Praze na Vinohradské 37, 3 patra 339 m2, franšízanti Petr Mareš a Jan Smílek

Nejmenší OK POINT - v Brně na Palackého třídě 66, 58 m2, franšízant Jan Staniczek

Franšízantka s nejvíce OK POINTy - Jitka Přibylová - OK POINT Klimentská 46, Praha 1, OK POINT Rohanské nábřeží 19, Praha 8, OK POINT Walterovo náměstí 3, Praha 5

OK POINT s nejaktivnějším vkladovým bankomatem - v Praze na Vinohradské 101, průměrně 2200 transakcí měsíčně, franšízant Jakub Novotný

Největší vzdálenost mezi OK POINTy - OK POINT Karlovy Vary, Dr. Davida Bechera 28, a OK POINT Třinec, Náměstí Svobody 527, 535 kilometrů.

OK POINTy jako fenomén v rámci finančního trhu v České republice

Franšízová pobočka OK POINT je místem, ve kterém mohou lidé sjednávat produkty a služby různých bank i pojišťoven a řešit realitní služby, aniž by museli navštěvovat několik různých filiálek. Jedná se o unikátní místo, jehož cílem je usnadnit klientům život a ulehčit jim orientaci v nepřeberném a nepřehledném množství nabízených služeb. Propojujeme zde finanční plánování, nízkonákladové bankovnictví, dokonce i realitní služby. Tou nejpodstatnější výhodou OK POINTu je pak možnost sjednat si produkt nebo službu na míru v rámci aktuální nabídky finančních institucí, a to za nejvýhodnějších podmínek na trhu.

Díky lidskému přístupu ke klientům, diskuzi nad jejich přáními a plány a šíří poskytovaných služeb se OK POINTy staly jedním z nejrychleji rostoucích franšízových konceptů na tuzemskám trhu. Výhodou je také vstupní investice v maximální výši 1,5 milionů korun, která je mnohonásobně nižší než u populárních franšíz z oblasti gastronomie. Svou roli hraje i prestiž finančního odvětví, která oslovuje zejména stávající úspěšné podnikatele či vrcholové manažery z korporací hledající druhou kariéru. Příležitost pro otevření OK POINTu z hlediska dlouhodobého strategického rozvoje jsou nyní ve městech Praha, Příbram, Hodonín, Břeclav, Chrudim, Žďár nad Sázavou, Havířov, Čáslav, Kutná Hora, Třebíč, Tábor, Písek, Klatovy, Rokycany, Rakovník, Cheb, Aš, Kadaň a Vsetín.

Více o OK POINTech na www.okpointy.cz.

Kontakt pro média

Viola Baštýřová
specialistka externí komunikace Broker Consulting
M: +420 776 210 599
E: tisk@bcas.cz

O společnosti Broker Consulting

Broker Consulting je jednou z největších poradenských společností na českém a slovenském trhu v oblasti financí a realit. Od roku 1998 získala důvěru více než 600 000 klientů. Poskytuje také služby přes 4 000 firmám. Služby společnosti Broker Consulting poskytuje přibližně 1 500 finančních konzultantů ve více než 100 klientských centrech a kancelářích. Společnost přinesla na český a slovenský trh řadu inovací. Jednalo se například o investice do otevřených podílových fondů se zamykáním zisků nebo unikátní produkty  životního dopojištění, které umožňují pojistit smrt a invaliditu za zlomek obvyklých cen. Broker Consulting rovněž ve spolupráci s mBank vytváří síť franšízových poboček pod názvem OK POINT, kterých je aktuálně otevřeno 42.

Více na www.bcas.cz a na www.okpointy.cz. Navštivte také náš Facebook a LinkedIN Broker Consulting a Facebook a LinkedIn OK POINTů.

O mBank

mBank je inovátorem v oblasti internetového a mobilního bankovnictví v České republice a během deseti let se pro její služby rozhodlo již více než 650 000 klientů. V roce 2018 mBank získala 5 ocenění v soutěži Zlatá koruna, přičemž si odnesla také vítězství pro mKonto a mKonto Business v obou hlavních kategoriích, v Ceně veřejnosti a v Ceně podnikatelů a díky stříbru pro spořicí účet eMax Business se stala absolutním vítězem těchto hlavních kategorií. V roce 2018 získala její mHypotéka Light 1, místo mezi úvěry na bydlení a její mKonto získalo stříbro mezi osobními účty v soutěži Finparáda – Finanční produkt roku. Mezi produkty mBank patří kromě osobních a spořicích účtů také kreditní karty, spotřebitelské půjčky a hypoteční úvěry. V České republice působí mBank jako organizační složka mBank S.A., která je členem skupiny Commerzbank. Více na www.mbank.cz.

Klimentská ulice