Česká asociace franchisingu

Česká asociace franchisingu uspořádala po listopadovém úspěchu v roce 2017 ve spolupráci s advokátní kanceláří Kocián Šolc Balaštík v úterý 6.2.2018, další tematickou pracovní snídani na téma „Ochrana osobních údajů ve franchisových konceptech“.


Pracovní snídaně byla tentokrát určena výhradně pro členy Asociace a volně navazovalana tematickou snídani z listopadu 2017. Problematika „GDPR“ byla zaměřena na franchisové sítě. Bohužel se z důvodů chřipkové epidemie, která zasáhla v tomto týdnu i Prahu, zúčastnilo pouze 11 zástupců franchisorů a zájemců o danou tematiku.

Přednášející, paní Martina Parusová Zímová, advokátka a zároveň členka správní rady ČAF, specialistka na franchisingové právo a právo ochrany osobních údajů, pan Martin Kubík a Drahomír Tomašuk, advokáti, všichni z advokátní kanceláře Kocián Šolc Balaštík, kteří se na problematiku ochrany osobních údajů již dlouhé roky specializují a patří v této oblasti ke špičkovým právním poradcům, přistoupili tentokrát k praktičtější části nařízení „GDPR“ a seznámili účastníky s hlavními důležitými kroky, které jsou potřebné k řádné implementaci nařízení do všech systémů zpracovávajících jakýmkoli způsobem osobní data svých zaměstnanců, dodavatelů, odběratelů apod.

Velkým tématem bylo zpracování osobních dat za účelem marketingového využití, např. věrnostní karty, používání kamerového systému se záznamem, zabezpečení datových úložišť a „řetězení“ odpovědnosti za ochranu údajů.

Nejednalo se o žádný suchopárný výklad a celá snídaně proběhla jako diskuze u dobré kávy s koláčem. Což bylo i cílem organizátorů.

Česká asociace franchisingu tímto velmi děkuje advokátní kanceláři Kocián Šolc Balaštík, že poskytla ve svých prostorách v Jungmannově ulici 24 zázemí pro tuto akci a přednášejícím, pánům Martinovi Kubíkovi a Drahomírovi Tomašukovi, advokátům, a Martině Parusové Zímové, advokátce kanceláře KŠB.

Atmosféru tematické pracovní snídaně můžete posoudit na základě přiložených fotografií. Všichni účastníci souhlasili s uveřejněním fotografií na webu České asociace franchisingu a Facebooku.

Tématická pracovní snídaně
Tématická pracovní snídaně
Tématická pracovní snídaně
Tématická pracovní snídaně