Alternativní popis obrázku

Tuto skutečnost potvrdila i nedávná MASTER FRANCHISOVÁ KONFERENCE, která se konala na sklonku loňského roku v Praze. Konference se zúčastnilo rekordních 155 potenciálních master-franchisantů nebo franchisových partnerů. Pro zájemce o franchising nabídla konference 14 velmi zajímavých a atraktivních nových zahraničních značek, které plánují expanzi do České a Slovenské republiky. Tato na českém a slovenském trhu ojedinělá akce potvrdila i stoupající zájem zahraničních franchisových konceptů o český a slovenský trh.


Konferenci pořádala již po čtvrté za sebou poradenská společnost AVEX systems ve spolupráci se společností Franchise & Retail Academy za velké podpory České a Slovenské franchisové asociace, jakož i celé řady mediálních partnerů. 

V Česku působí na trhu dle odhadů odborníků více než 250 franchisových konceptů, na Slovensku cca 170. Pro informaci na celém světě úspěšně funguje přes 16.000 franchisových systémů. Např. v Belgii, která je co do počtu obyvatel a infrastruktury srovnatelná s českým trhem, je na trhu aktivních přes 390 franchisových konceptů, v Portugalsku dokonce 580. Z toho vyplývá, že český trh není zdaleka naplněn a že je zde prostor pro další nové franchisové systémy.

„Franchising nabízí mnoho výhod, především pro malé a středně velké podnikatele, bezpečnější podnikání a relativně vysokou rentabilitu vloženého kapitálu. Mnoho tzv. nezávislých podnikatelů bude mít na českém i slovenské trhu stále těžší a těžší pozici a podmínky, jak se prosadit proti své konkurenci a udržet zájem zákazníků o jejich zboží nebo služby. Jako franchisant silného řetězce zůstává podnikatel právně a finančně samostatným a má přitom možnost využívat veškerých výhod, jaké mají jen velké a většinou nadnárodní společnosti. Proto zájem o franchising každoročně na českém trhu stoupá, což dokazují i statistiky a rostoucí počet franchisových systémů na trhu,“ dodává Ing. Tulpa ze společnosti AVEX systems.

Více informací o této velmi úspěšné a zajímavé master franchisové konferenci v Praze a prezentovaných franchisových značkách je možno najít na internetových stránkách: www.master-konference.cz  nebo na www.avexsystems.eu  – Katalog franchis. Ke všem prezentovaným franchisovým systémům může poskytnout podrobnější podklady i jejich exkluzivní zástupce pro český a slovenský trh pan Ing. Aleš Tulpa: ales.tulpa@avexsystems.eu