Česká asociace franchisingu

Tento týden, 12. 2. 2019, proběhala v prostorách Društevní asociace, Těšnov 5, Praha 1, již 2. tematická franchisová snídaně pořádaná ve spolupráci s JUDr. Davidem Karabcem, specialistou na problematiku korporátního práva, průmyslového práva a licencí, hospodářské soutěže a nekalé soutěže.


Akce se zúčastnilo 10 zájemců o danou tematiku a nikdo nelitoval, že úterní dopoledne strávil tím, že se dověděl proč a hlavně jak chránit to, co vymyslel a nechce, aby jeho know-how někdo zneužil.

Tak jako obvykle vládla mezi účastníky velice pozitivní atmosféra doplněná „snídaňovým občerstvením“. Akce se účastnili nejen zástupci franchisových systémů ale i ti, kteří se chtěli informovat, jak dušení vlastnictví chránit všeobecně.

Pan JUDr. David Karabec nás seznámil s typy označení ochrany značky, textu, služby, ale také zvuku, pohybu, goodwillu či hologramu. Vysvětlil rozdíly mezi autorským právem, průmyslovým vzorem a patentem, vše doložil příklady z praxe a v průběhu svého výkladu odpovídal na otázky, kterých nebylo opravdu málo.

Česká asociace franchisingu děkuje panu JUDr. Davidovi Karabcovi za to, že se s námi podělil o své znalosti a zkušenosti, ale také všem účastníkům za to, že i oni přispěli svými poznatky a připomínkami k zajímavému průběhu pracovní snídaně.

V případě dotazů k dané tématice se neváhejte obrátit na JUDr. Davida Karabce, který je připraven Vám poradit a pomoci.

Neváhejte ochránit svůj nápad, ať není pozdě!

Druhá tématická snídaně
Druhá tématická snídaně
Druhá tématická snídaně