McDonald's

Společnost McDonald’s opět spojila síly se svými zákazníky a společně s nadačním fondem Dům Ronalda McDonalda uspořádala sbírku na pomoc nemocným dětem a jejich rodičům. Zákazníci budou moci nákupem samolepky „Pomocné ručičky“ přispět ve všech restauracích McDonald´s v Česku od 1. až do 20. června 2019. Výtěžek z charitativní akce využije nadační fond na výstavbu domu pro rodiče dlouhodobě nemocných dětí ve FN v Motole.

 


„V únoru jsme společně s Fakultní nemocnicí v Motole smluvně stvrdili výstavbu prvního Domu Ronalda McDonalda v Česku. Na stavbu domu už šetříme dlouho, nebýt příspěvků široké veřejnosti, která přispívá například do kasiček v restauracích McDonald’s, pravděpodobně bychom se do tohoto stádia nikdy nedostali. Cílovou částku na stavbu domu ale ještě nemáme. Další prostředky budeme potřebovat také na provoz samotného domu Ronalda McDonalda. Všichni, kteří chtějí pomoct dlouhodobě hospitalizovaným dětem, nyní mohou podat pomocnou ruku také. Stačí jim k tomu 20 Kč,“ říká ředitelka nadačního fondu Dům Ronalda McDonalda Ivana Pešatová.

Sbírka, na jejímž konci bude stát Dům Ronalda McDonalda

Člověk, který strávil delší čas v nemocnici bez svých blízkých, nejlépe ví, jak tento pobyt dokáže být skličující. O to hůře potom dlouhodobou hospitalizaci zvládají děti. Je přitom dokázáno, že přítomnost blízkých usnadňuje léčbu a je pro dětské pacienty jedním z nejlepších léků. Proto nadační fond Dům Ronalda McDonalda začíná stavět náhradní domov pro rodiny dlouhodobě hospitalizovaných dětí v areálu Fakultní nemocnice v Motole.

Dům Ronalda McDonalda, který by se měl otevřít ještě před koncem roku 2021, bude stát přímo v nemocničním areálu v těsné blízkosti dětského oddělení. Jeho kapacita by měla být 20 až 24 pokojů. Každá rodina bude mít nárok na jeden pokoj. Součástí domu bude velká kuchyň, obývací prostor, prádelna či sušárna. Dům se pro rodiny stane dočasným domovem, kde si budou moci odpočinout a načerpat potřebnou fyzickou i psychickou sílu.

Loni téměř dva miliony, letos tři?

Lidé mohou na stavbu domu pro rodiče dlouhodobě nemocných dětí přispět opravdu jednoduše. Stačí, když si v kterékoliv restauraci McDonald´s zakoupí u pokladny nebo na kiosku nadační samolepku ve tvaru ručičky. Jedna samolepka stojí dvacet korun a sbírka bude probíhat symbolicky rovněž dvacet dnů. Loni se takto nadačnímu fondu povedlo vysbírat téměř dva miliony korun. Letos by si ale organizátoři přáli tuto částku navýšit alespoň o milion.

K celkové vyšší sumě může přispět například novinka v podobě virtuálních ručiček. Zákazníci, kteří nenavštíví osobně restauraci McDonald´s nebo na místě zapomenou přispět, si mohou ručičky zakoupit přes portál www.darujme.cz v libovolném množství.

U virtuálního nákupu se na sbírku využije celých 20 korun. U fyzické samolepky zákazník hradí i výrobní náklady. „Z každé prodané samolepky jde na pomoc nemocným dětem a jejich rodinám 18,60 Kč, zbytek, tedy 1,40 Kč, tvoří výrobní náklady,“ upřesňuje Ivana Pešatová.

Všechny vybrané peníze podle ní umožní nadačnímu fondu plnit hlavní motto: „Aby rodiny mohly být spolu“.