Alternativní popis obrázku
Poradenská společnost PROFIT system franchise services začala spolupracovat se sítí kosmetických center DepilConcept pocházející z Portugalska. Ta u nás hledá nejen výhradního zástupce, který by ji rozšířil do všech regionů, ale i podnikatele, kteří si chtějí otevřít třeba jen jednu pobočku.

V Česku chybí velká síť kosmetických studií, trh je rozdrolen na řadu malých kosmetických salonů a nepůsobí zde opravdu velký řetězec, jakým jsme my,“ dodává Alexandre Duque Lourenço, zakladatel značky DepilConcept. Pomocí spolupráce s firmou PROFIT system by společnost DepilConcept chtěla během pár let vytvořit v Česku síť 20 studií. Česká republika se tak připojí k Polsku, Anglii, Brazílii, Portugalsku či Švýcarsku, kde si značka své zákazníky už našla.

DepilConcept není v České republice žádným nováčkem. Poprvé vstoupil na tuzemský trh již v roce 2012, a to prostřednictvím master-franchisového partnera. „Bohužel jsme byli nuceni po dvou letech spolupráci s tímto  partnerem ukončit,“ vysvětluje Alexandre Duque Lourenço s tím, že český trh má pro síť značný potenciál.

Oproti roku 2012, kdy se u nás DepilConcept objevil poprvé, přehodnotila značka strategii, a i v České republice umožňuje dva typy spolupráce. Podnikatelskou příležitost tak nabízí jak zájemcům o master-franchisovou licenci, tak i těm, co si chtějí otevřít třeba jen jednu pobočku.

„Trh kosmetických studií je velmi konkurenční zejména na poli franchisingu. Stejně jako obor gastronomie prochází v současné chvíli konsolidací a neúspěšné firmy odcházejí z trhu. Společnost s velkou základnou vlastních či franchisových poboček zde chybí,“ říká Marek Halfar, jednatel poradenské společnosti PROFIT system. Podle Franchising reportu Česká republika, který poradenská firma PROFIT system každoročně zpracovává, na franchisovém trhu působilo v loňském roce 17 franchisových systémů z oblasti Krásy a zdraví, což je o 10 % méně než v roce 2012.