Alternativní popis obrázku

"OXALIS DESIGN pro SOS dětské vesničky" je společným partnerským projektem společnosti OXALIS, spol. s r.o. a nestátní neziskové organizace SOS dětské vesničky, která pomáhá ohroženým rodinám v péči o své děti a poskytuje kvalitní alternativní péči dětem, jež nemohou vyrůstat ve své vlastní rodině. Děti z jejích programů vytvořily 3 jedinečné motivy na hrníčky, které společnost Oxalis nechala vyrobit a které od října uvede na trh. Koupí každého hrníčku zákazníci finančně přispějí právě na pomoc SOS dětských vesniček ohroženým dětem.


Nápad na projekt vznikl ve společnosti OXALIS koncem roku 2014 při plánování dalších kroků v oblasti sponzorských a partnerských projektů. Hlavním zadáním bylo vymyslet takovou formu podpory, která může využít sílu tuzemské sítě Oxalis čaj&káva, bude cílená, dlouhodobá a obecně prospěšná a do této podpory se bude moci zapojit i široká veřejnost.

Rozhodli jsme se partnersky podpořit organizaci SOS dětských dětské vesničky, která se stará o děti, jež jsou osiřelé, opuštěné nebo jejichž rodiny nejsou schopny se o ně postarat, a které mají stejné právo jako kdokoli jiný na rodinu, respekt, lásku a vlastní budoucnost. Věříme, že i naše podpora této organizaci pomůže v zajištění té nejkvalitnější péče, kterou mohou svým svěřencům poskytnout,“ uvádí ing. Petr Zelík, jednatel a majitel společnosti OXALIS, spol. s r.o.

Po dohodě obou stran padlo rozhodnutí zapojit do projektu i samotné děti. Dostaly zadání namalovat takový obrázek na hrníček, který by se líbil právě jim. Děti nebyly svázány konkrétním tématem, a proto se ve finále sešlo několik desítek různorodých návrhů plných dětské fantazie. Tři vybrané motivy „Veselá rodinka, Prasátko a Dobré ráno“ byly přeneseny na hrníčky a od 1. října roku 2015 budou moci všichni zájemci jejich koupí přispět právě na chod a fungování SOS dětských vesniček.

Další informace k organizaci SOS dětské vesničky naleznete na www.sos-vesnicky.cz . Hrnečky je možné zakoupit v ESHOPu společnosti OXALIS, spol.s r.o., na www.oxalis.cz .