McDonald’s

Praha, 4.září 2018 - Nabídku McDonald´s rozšířil nový burger. Lukyburger je variací na klasický cheeseburger a chickenburger a navazuje na úspěch dříve nabízeného burgeru Jirky Krále. Ten společnost nabízela na jaře tohoto i minulého roku. Autorem Lukyburgeru včetně receptury originální omáčky je šestnáctiletý student Lukáš Kaláb z Blanska. V soutěži burgermaster, kterou McDonald´s na jaře uspořádal, uspěl mezi 2,5 tisíci přihlášenými.


LukášDvě výběrová kola a prezentace před porotou. McDonald´s nechal fanoušky navrhnout burger a vyhrál návrh 16letého Lukáše. Jeho burger je v prodeji od tohoto týdne.

Soutěž Burgermaster vyvrcholila v polovině května v Praze, kde se před odbornou porotou sešla šestice finalistů. „Soutěžící den bavil a myslím, že Lukáš připravil skvělou kombinaci chutí, se kterou se může chlubit on i McDonald´s,“ komentoval výsledky známý pražský šéfkuchař Pavel Býček, který se ve finálovém kole ujal role předsedy poroty, která tvorbu soutěžících hodnotila. Dalším z porotců byl tehdejší youtuber Jirka Král, který před lety vMcDonald´s pracoval, a má tak s tvorbou burgerů i preferencemi zákazníků osobní zkušenost, nebo dodavatel omáček pro McDonald´s Andreas Beier. Finalista Lukáš sestavil nejen vlastní burger, ale navrhl i novou omáčku.

„Když jsme poprvé překvapili burgerem Jirky Krále, ozývali se mu fanoušci, že by je něco podobného taky bavilo a nám to přišlo jako dobrý nápad. Určitě je kolem nás spousta šikovných lidí, a tak jsme se rozhodli oslovit veřejnost. Sešlo se nám přes 2.500 soutěžících, které lákala možnost mít svůj burger v restauracích po celé České republice. Dnes už známe vítěze a já se moc těším, až poznám i reakce na jeho dílo,“ komentovala Zuzana Svobodová, PR ředitelka McDonald´s pro Českou a Slovenskou republiku.

McDonald´s nabídl svým zákazníkům burger Jirky Krále dvakrát. Poprvé v dubnu 2017, kdy o jeho nabídce informoval pouze youtuber na svých sociálních sítích a burger byl nabízen 6 týdnů pod tajným heslem. Prodaly se ho desítky tisíc kusů. Podruhé o rok později, kdy už byl burger uveden v oficiální nabídce a na menu boardech v restauracích po dobu 3 měsíců. Youtuber usedl i v porotě soutěže Burgermaster. Zkušenost má nejen s návrhem vlastního burgeru, sám pro řetězec kdysi pracoval.

Lukášův burger přinese do McDonald´s chuť červené cibule i vůni rozmarýnu.

Likycheese
Likychicken