Beskyd Gastro a.s.

Značka Chodura je symbolem uzenářského mistrovství se smyslem pro kvalitu. Posláním značky Chodura je přinášet zákazníkům originální speciality výjimečných kvalit pro skutečné gurmánské zážitky.

 


Tak, jako tomu bylo již před sto lety...

Historie značky Chodura sahá až do roku 1919, kdy si pan Karel Chodura pronajal krámek na dnešní Nádražní ulici, v metropoli severní Moravy, v Ostravě.

V nelehké poválečné době, kdy se rodila samostatná republika, pan Chodura vsadil na pracovitost a poctivost a jeho úsilí se mu vyplatilo. Pro vysokou kvalitu se výrobky Chodura staly vyhlášenými po celé severní Moravě. To mu umožnilo rozšíření obchodu o vlastní velkovýrobu šunek.

Stále se držel motta: “Každý zákazník je pro nás ten nejdůležitější”

V roce 1948 však přišlo něco, co zastavilo Chodurovo řeznictví na cestě ke splnění snu o velkoobchodě - komunistický režim. Po válce komunisté ukončili jeho podnikání a Karel Chodura, do té doby nejúspěšnější řezník v Ostravě, byl nucen stát se zaměstnancem státního podniku Pramen. Avšak díky jeho nadání pro obchod a lásce k řemeslu, se nakonec stal vedoucím prodejny Pramen. Obchod měl pod jeho vedením nebývalý úspěch a vynikající výsledky.

Za svůj život vykonal spoustu skvělé práce a dokázal i v těch nejtěžších časech zabezpečit celou svou rodinu. Důraz vždy kladl na kvalitu, originalitu výrobků a orientaci na zákazníka - to jsou hodnoty a přístup, které přetrvaly a stejně jako před sto lety i nyní tvoří pilíře značky Chodura.

Současný příběh společnosti se začal psát v roce 1990, kdy se vnuk zakladatele, Ing. Petr Chodura, rozhodl využít změny v politické situaci a pokračovat tak v rodinné tradici.

Společnost Beskydské uzeniny zaujímá významné místo mezi středně velkými zpracovateli masa a výrobci masných výrobků v České republice. Řada produktů je stále vyráběna podle původních rodinných receptur.

100 let Uzenářství Chodura

"To, že nám dědeček zanechal odkaz kvalitního uzenáře, mne zavazuje každý den pracovat na tom, abychom značku Chodura posouvali dále a ctili tak jeho tradici."

Chodura Karel Chodura Petr
Chodura Karel Chodura Petr