MBI
Pokud chcete začít podnikat, ale bojíte se rizik, které vlastní firma přináší, mohla by být pro vás dobrým řešením franšíza. Podle časopisu Franchise World Magazine přežije první 2 roky svého fungování 60 % samostatných firem, ale 95 % franšízantů. S dalšími roky existence podnikání je nižší rizikovost franšíz ještě zřejmější. Z těch, kteří podnikají na vlastní pěst, úspěšně funguje po pěti letech jen 23 %, zatímco u franšízantů je tento podíl 92 %. Po deseti letech stále podniká už pouhých 15 % samostatných firem, ale 85 % franšízantů.

Co do rizikovosti tedy statistiky hovoří jednoznačně ve prospěch využití osvědčeného konceptu, který již vyzkoušelo mnoho lidí před vámi. „Ve Spojených státech amerických, kde je tento koncept nejvíce rozvinutý, připadá na 40 bankrotů samostatného podnikání pouze 1 bankrot franšízový,“ upozorňuje franšízový manažer Dušan Adamec ze společnosti MBI, nezávislého zprostředkovatele finančních služeb.

MBI franšízanti

Jistější a rychlejší vstup na trh

Bezpečnost podnikání formou franšízy plyne zejména z vyšší jistoty úspěšného a rychlého vstupu na trh, výrazně pomáhá i následná podpora franšízora. Lidé, kteří svůj byznys rozjíždějí sami, jej musí vybudovat od základů, včetně dodavatelsko-odběratelských vztahů, rozšíření povědomí o produktu, apod. Samostatný podnikatel navíc musí skoro polovinu svého času investovat do vedlejších činností, jako jsou vedení provozu, management či marketing, zatímco franšízantovi v těchto oblastech významně pomáhá franšízor.

„Naše společnost franšízanty komplexně proškolí, máme vypracovaný podrobný manuál, který jim osvětlí, jak MBI franšízy fungují. Samozřejmostí je marketingová podpora, navíc jim jejich počínání pomáháme pravidelně vyhodnocovat, neustále je jim k dispozici franšízový manažer. Výrazné usnadnění podnikání představuje i možnost využití integrovaného IT systému a technické podpory,“ uvádí některé z výhod franšízingu franšízový manažer Michal Černý.

Více informací na www.mbi.cz