Mezinárodní síť poradců zabývajících se snižováním firemních nákladů funguje v Česku už pět let. Za tu dobu experti na řízení nákladů pomyslně zkontrolovali téměř tři čtvrtě miliardy korun firemních rozpočtů ve 21 různých nákladových oblastech.

 


 

Nejčastěji úspory, a tedy i zdroj možných firemních rezerv, poradci nacházejí v nákladech na bankovní služby, obalové materiály, dopravu, energie a úklid. Nejvyšší podíl úspor ERA nachází v telekomunikačních a bankovních službách a v nákladech na pracovní oděvy. „V těchto kategoriích je možné ušetřit více než třetinu rozpočtu,“ uvádí Jiří Rybár.

Na českém trhu nyní působí třináct poradců. „V květnu jsme získali novou posilu, v současnosti dokončujeme jednání s dalšími dvěma partnery,“ dodává šéf české pobočky. Experti pracující pro firmy sídlící v Česku přitom v případě potřeby využívají expertíz i dalších 700 poradců celosvětové sítě nebo sami pracují na klientských projektech v zahraničí.

Expense Reduction Analysts (ERA) je mezinárodní síť více než 700 odborných poradců, kteří se specializují na pomoc zejména malým a středním podnikům při zvyšování zisku snížením nepřímých provozních nákladů. Vznikla v roce 1992, působí již ve více než 30 zemích a má za sebou na 14 000 úspěšných projektů na snížení nákladů. Česká pobočka funguje od roku 2011. Více informací najdete na www.expensereduction.com.

Potřebujete další informace? Prosím, kontaktujte nás:

Jiří Rybár, řídící partner ERA, tel. (+420) 777 670 911 nebo mail jrybar@expensereduction.com

Zdeněk Fekar, mediální zástupce, tel. (+420) 775 599 024 nebo mail zdenek@evox.cz