Alternativní popis obrázku

Franšízový koncept Bageterie Boulevard postoupil mezi 5 finalistů prvního ročníku soutěže Franchisa roku 2016 v kategorii Franchisor roku 2015. O plánech a úspěchu gastronomického konceptu jsme si povídali s paní Markétou Krejčíkovou, head of expansion & franchise Bageterie Boulevard.


Jak se daří gastronomickému konceptu Bageterie Boulevard v tomto roce?

Myslím, že BB se daří dobře. Je to rok, kdy se pro nás spousta věcí láme, ať již od další zahraniční expanze, přes nábor atraktivních lokalit pro brzkou i delší budoucnost a stabilizaci franšízové sítě.

Jaký je plán otevření poboček BB do konce tohoto roku?

Stavíme nyní dvě v Galerii Harfa na Praze 9 a dále pak v Hradci Králové v Auparku. Obě budou provozovány franšízovými partnery. Dále projektujeme několik drive thru, zde je však otázka termínu, kdy je spíše možné, že se některé přehoupnou až do roku 2017.

 

Vaši pobočku najdeme i v Dubaji, plánujete další expanzi do zahraničí?

Určitě, ptá se mi na to každý. Chuť růst i za hranice České a Slovenské republiky máme velkou. Již nějakou dobu připravujeme Německo. Ladíme poslední detaily smluv a provozní a jiné záležitosti. Rádi bychom letos v Německu otevřeli 2 jednotky, které si chceme operovat zatím sami.

Jak podle Vás vypadá ideální franšízant?

Každý na to má jiný pohled, je otázka zda vůbec ideální franšízant existuje. Často jsme o tom u nás diskutovali, teď na to máme myslím jasný názor, alespoň pro další etapu. Zejména jde o pracovitost, pokoru, zázemí a nemyslím, tím jen finanční. Úroveň vystupování a sdílení hodnot, které jsou nám blízké. Franšízant si kupuje práci, pro sebe nebo pro své blízké.

Co je příčinou, že máte mnoho zájemců o Vaši franšízovou licenci a spolupráci s BB?

Myslím, že zájemce nadchne atmosféra a líbivost našich bageterií, kvalitní a chutné produkty, marketing a další, když tak nad tím přemýšlím, ani se jim nedivím.

Pravidelně nabízíte sezónní menu. Na co se mohou zákazníci těšit v letních měsících?

Ano, Chef menu je náš poklad, ačkoliv je to někdy s vypětím všech sil, těšíme se každou sezónu na jeho zavedení. Pro letní sezónu jsme připravili menu řecké s Ioannisem Asarlidisem, můžete si pochutnat na grilovaném kuřecím suvlaki, zapečených řeckých biftečcích, anebo se s chutí a bez výčitek vrhnout na odlehčenou formu Chef menu, naši řadu Fit Calories a vybrat si buď ze salátu s Chobotniček nebo Grilovaném sýru Halloumi v našem domácím dýňovém chlebu.