Dairy Queen a Grimaldi´s pizzeria

Portál Franchising.cz zaznamenal další úspěch. Pro spolupráci získal další dvě ke stávajícím 6 americkým značkám nejen z oblasti gastronomie, které mají zájem o vstup na český a slovenský trh prostřednictvím franšízové licence. Portály obou zemí spolu s magazínem Vlastní firma FRANCHISING jim budou pomáhat s hledáním vhodných kandidátů.


Sladký byznys

Od ostatních řetězců s občerstvením se Dairy Queen odlišuje širším výběrem v sortimentu. Kromě nabídky hamburgerů, hot dogů a klasických hranolků si koncept získal zahraniční zákazníky točenými chlazenými produkty, mezi něž patří ledové šťávy z ovoce, poháry nebo mražené dorty. Hosté tak mohou zavítat do restaurace a cukrárny pod jednou střechou. Další odlišností od stávajících restaurací rychlého občerstvení je příprava každého jídla na zakázku s obsluhou přímo u stolu.

Dairy Queen hledá partnery mezi úspěšnými firmami a podnikateli, kteří již mají zkušenosti z odvětví gastronomie nebo maloobchodu. Vhodnými kandidáty jsou rovněž lidé znalí provozu obchodních řetězců, zábavních parků a kin. Od zájemců se očekává dostatečná kapitálová vybavenost pro vytvořerní sítě Dairy Queen na trhu, respekt k západním standardům služeb, dobrá znalost místního trhu a přístup k dodavatelskému řetězci.

S úspěšnými kandidáty podepíše firma exkluzivní smlouvu na regionální zastoupení platnou 15 let s možností dalšího prodloužení, přičemž výše licenčního poplatku je stanovena individuálně podle velikosti regionu. Exkluzivní partner hradí po podpisu smlouvy dva vstupní poplatky. Jednorázový licenční poplatek "area fee", za který získává právo na rozvoj daného území, a "unit open fee," který se platí před otevřením každé nové restaurace. Poplatek za otevření jednotky Grill a Chill činí 35 tisíc dolarů, za stánek typu „Treat" zaplatí podnikatelé 15 tisíc dolarů.

Pizza od Grimaldi´s

Rodinná pizzerie Grimaldi´s, jejíž počátky sahají až do roku 1930, patří v New Yorku, resp. v celých Spojených státech amerických, k nejoceňovanějším restauracím ve svém oboru. Jako jedna z pěti nejlepších pizzerií vykazuje Grimaldi´s v prodeji pizzy takovou oblíbenost, jakou mají ve světě fastfoodu respektované řetězce McDonald´s nebo Burger King. Za tento úspěch vděčí nejen používání nejčerstvějších ingrediencí, ale i prvotřídnímu, přesto však neformálnímu prostředí, které z pizzerie učinilo nejnavštěvovanější restauraci mezi celebritami.

Grimaldi´s si získává zákazníky nejen čerstvými surovinami, ale též tajnou recepturou na pizza omáčku, ručně vyráběnou mozzarellou nebo po domácku hněteným těstem na pizzu pečenou netradičně v cihlové peci na uhlí. Hlavní nabídku doplňují ještě čerstvé saláty a ručně připravované dezerty. Zvláštností pizzerie Grimaldi´s je provádění chemické analýzy minerálních látek a přesného složení vody tak, aby byla zajištěna stejná chuť i kvalita těsta v pizzeriích po celém světě.

Restauraci zastupuje v regionu střední a východní Evropy společnost Edwards Global Services (EGS), která nabízí licenci silné a tržně orientované společnosti. Mezi požadavky pro navázání spolupráce patří možnost zajištění vhodné nemovitosti a dokonalá znalost lokálního trhu. „Z důvodu hladkého převodu systémů by měl budoucí provozovatel disponovat i dostatečně kvalifikovaným personálem a sám by měl mít přístup k dodavatelským řetězcům,“ popisuje podmínky spolupráce ředitel EGS William Edwards s tím, že nabídka licence platí i pro firmy z oblastí realit, developerských společností nebo vývojářů a provozovatelů nákupních center a maloobchodů.

Počáteční kapitál na získání licence a zahájení provozu minimálně dvou pizzerií se pohybuje v rozmezí 1,5 – 3 miliony dolarů. Za vynaloženou částku získá obchodní partner dlouhodobě budované know-how a podporu zkušeného týmu, který mnoho let úspěšně působí v oblasti gastronomie. Společnost Edwards Global Services zastupuje kromě pizzerie Grimaldi´s i další americké značky, mezi něž patří například řetězec spojující myšlenku restaurace a cukrárny v jednom Dairy Queen, franšízovou síť kaváren PJ´s Coffee nebo specialistu na výrobu sendvičů Arby´s.

Zdroj: www.franchising.cz

http://franchising.cz/clanek/2693/sladky-byznys/

http://franchising.cz/clanek/2744/pizza-grimaldi-s/